Educa – udržitelné puzzle s téměř 40letou historií

  Kategorie: Tipy na hračky,
6 min.
25. lis'22

Educa spojuje díky puzzle a společenským hrám celé rodiny již od roku 1984. Produkty, které jsou dnes prodávány ve více než 75 zemích světa, přinášejí dětem i dospělým smích, zábavu, nové znalosti a pomáhají rozvíjet nejen logické myšlení. Skládání puzzle není ani zdaleka ztrátou času a následující řádky o světoznámé značce Educa vás o tom přesvědčí.

Puzzle jsou vášeň. A přesně nekonečnou vášeň vkládá španělská společnost Educa již téměř 40 let do každé jedné krabice, ve které se nacházejí desítky, stovky ale i tisíce dílků této nesmrtelné skládačky. Educa nejsou jen obyčejné puzzle. Jsou to puzzle s příběhem, který se bude pod vašima rukama a před vašima očima odkrývat kousek po kousku.

Proč právě puzzle?

Skládání různě vykrojených kartonových dílků do jednoho obrazu může někomu připadat jako ztráta času. Nač se přece trápit skládáním něčeho, co už předem vidím na krabici? Pravdou však je, že puzzle představují skvělou společenskou aktivitu, která posiluje rodinné vazby, podporuje kreativitu, inteligenci, logické myšlení, mobilitu, pomáhá rozšiřovat smyslovou kapacitu, pozitivně ovlivňuje emocionální hodnoty, a kromě toho je to opravdu zábavná činnost, která prověří i trpělivost.

Educa – více než puzzle

V krabičce puzzle od značky Educa dostanete více než jen několik kousků skládačky. Můžete se spolehnout na to, že všichni členové rodiny budou dlouhé podzimní a zimní večery trávit ve společnosti prvotřídních dílků puzzle, které vás překvapí svojí kvalitou.

  • použitý karton se pyšní certifikátem FSC®, který obdrží pouze produkty z materiálů pocházejících ze zodpovědně obhospodařovaných lesů
  • karton a papír jsou vyrobeny z 85 % z recyklovaného papíru a zbývajících 15 % tvoří papír z udržitelných lesů
  • hrubý karton (používaný zejména pro výrobu společenských her Educa) pochází ze 100% recyklovaného materiálu
  • na potisk je použit rostlinný inkoust
  • povrch puzzle se neodráží
  • jednotlivé dílky do sebe dokonale zapadají díky přesnému ocelovému řezu
  • krásný výsledný obraz je dosažen vysoce kvalitním ofsetovým tiskem
  • lepidlo na puzzle je na bázi vody

Kromě zmiňovaných kvalit nabízí Educa speciální službu Lost Piece Service (Služba ztracený kus), díky které si můžete přes speciální formulář vyžádat až 16 ztracených dílků u puzzle nad 3000 ks zcela zdarma. K menším puzzle od 300 do 2000 dílků vám zase přibalíme kapesní lepidlo na puzzle.

Puzzle Educa deti

Krása na pohled i na dotek

Puzzle Educa jsou po poskládání hotovým uměleckým dílem, které stačí zalepit, zarámovat a zavěsit na zeď. Obrazy mají syté barvy a působí velmi živě, jsou mnohem poutavější než mnohé jiné puzzle. Moderní vzhled puzzle Educa začíná již při pohledu na krabice, na kterých vás neruší žádný rám – už samotné balení přináší jedinečný umělecký zážitek a vy se tak mnohem více těšíte na proces skládání.

Jemný povrch každého dílku puzzle se postará také o hmatový zážitek. Děti díky skládání poznají nové povrchy a dospělí se mohou těšit na jakousi terapii – přejížděli jste už prsty po poskládaných puzzle? Je to symfonie nejen pro dotek, ale také sluch.

Puzzle pro každou generaci

Educa se od jiných značek liší ještě něčím – nabízí puzzle pro každou věkovou kategorii a na své si přijdou děti, rodiče i prarodiče. V opravdu bohaté nabídce naleznete pohádkové puzzle pro děti, historické i současné mapy, okouzlující přírodní scenérie, malby světoznámých umělců a nechybí ani originální 3D puzzle, které vás opravdu potrápí.

Pro nejmenší

Nejmenší děti se s puzzle pouze seznamují, učí se, v čem spočívá kouzlo skládání obrázků, proto jsou pro děti nejvhodnější puzzle s malým počtem dílků. Jednotlivé kousky skládačky jsou zároveň větší, takže se dětem lépe uchopují a je pro ně jednodušší složit celý obrázek. Díky puzzle Educa se děti mohou vydat na dobrodružství se svými oblíbenými pohádkovými postavičkami. Prozkoumají Ledové království s princeznami Annou a Elsou, zabaví se v lese s Mášou a Medvědem, najdou Nema a Dory, zažijí úžasná dobrodružství s komiksovými hrdiny a svezou se na rychlých autech z pohádky Auta.

Pokud nevíte, kde začít, sáhněte po progresivních puzzle, které obsahují více obrázků s různým počtem dílků. Děťátko tak bude pokračovat a od 6 kousků se dostane až k 16, od 20 k 80 a vy se ani nenadějete a budete skládat puzzle pro pokročilé spolu s vašimi dětmi.

Pro celou rodinu

Skládání puzzle je aktivita pro jednotlivce, ale také pro celou rodinu. Pokud patříte ke stálým stavitelům, pak víte, že nad jedním dílkem dokáže rodina debatovat dlouhou chvíli. Pasuje nebo nepasuje tam ten dílek? Nespojili jsme to násilím? Není to trochu jiný odstín zelené? Patří tento kousek k obloze nebo k moři? Je tohle kousek pobřeží Afriky nebo Jižní Ameriky? Puzzle s počtem 500, 1000, 1500 ale i 3000 dílků vám zaberou opravdu spoustu času, který však strávíte s rodinou, pořádně se nasmějete a určitě se naučíte něco nového. Nejen o sobě navzájem, ale také o obraze, který skládáte.

Pro mistry

Pokročili jste ve skládání puzzle tak, že se považujete za skutečné experty? Nebo máte prostě rádi výzvy? Nakoukněte do kategorie 3D puzzle a nevynechejte ani puzzle se 4000–8000 dílky a kategorii pro skutečné fajnšmekry obsahující puzzle s 9000 až 42 000 kousky skládačky. Puzzle Around the world vás provede krásami celého světa, ale připravte se na to, že ke skládání budete s největší pravděpodobností potřebovat samostatnou místnost bez nábytku – puzzle mají totiž po poskládání rozměry 749*157 cm.

Puzzle Around the world Educa Skladem
12 599 Kč
8 119 Kč
Valentýn
%

Tak co, dáte puzzle (znovu) šanci? Již brzy vám přineseme blog, ve kterém se dočtete o udržitelném způsobu výroby puzzle Educa, o původu inkoustu, kartonu a dalších plánech společnosti, která přispívá k zelenější planetě.