Black Friday: nákupní horečka začíná!

28. říj'19

Valentýn, Halloween, Den díkůvzdání, Black Friday, Cyber Monday. Víte, co mají společného všechny tyto dny? Přišly k nám z Ameriky! A zatímco některé z nich si lidé zamilovali, jiné, například Den díkůvzdání, se u nás z pochopitelných příčin neuchytily. Stálicí je však již několik let Black Friday a jeho slevy, které nyní můžete naplno využít i u nás. A to dokonce s dostatečným předstihem!

Víte, co potěší rodiče v předvánočním období více než slevy? No přece slevy na hračky pro děti, které se budou pod vánočním stromkem nádherně vyjímat! Nepromeškejte náš Black Friday a nakupte na Vánoce již dnes a ještě výhodněji. Od 25.10.2019 na vás čeká obrovské množství hraček v parádních slevách, které k Black Friday patří stejně jako dárky k Vánocům. V následujících řádcích najdete tipy na to nejlepší z Medvídkovského Black Friday, ale dozvíte se také něco z historie tohoto dne. A aby bylo nakupování trochu napínavé, každý týden během trvání Black Friday slev vás překvapíme novými hračkami v nabídce!

Temná historie Black Friday

Černý pátek není černým jen tak pro nic za nic. Historie tohoto nákupního šílenství se datuje do 60. let 20. století a přenáší nás do americké Philadelphie. Jeden den po americkém Dnu díkůvzdání, který vždy připadá na poslední čtvrtek v listopadu, docházelo v ulicích Philadelphie k dopravním zácpám, nehodám a chaosu na cestách. Policisté, řidiči autobusů i taxikáři proto označili pátek, ale i následující sobotu jako Black Friday a Black Saturday.

Jak se dalo čekat, toto označení se vedení města kvůli negativní konotaci nelíbilo, proto se snažili pojmenování změnit na Big Friday a Big Saturday (Velký pátek a Velká sobota). Bohužel návrh tehdejšího zástupce města, kterým byl Abe S. Rosen, neprošel a den po Díkuvzdání se v myslích mnoha lidí zapsal jako Black Friday.

Existuje však i jiná teorie, která vysvětluje vznik Černého pátku a nevrhá na tento den tak nepříznivé světlo. Týká se zisku obchodů, které jsou v době od ledna do listopadu ve ztrátě. Tato ztrátová čísla jsou v účetních knihách vyznačena červeně, přičemž zisky se zapisují černou. A právě během Black Friday se obchodníci dostávají z červených čísel na černé, přičemž zmínka o tzv. black ink theory, tedy o teorii černého inkoustu, se poprvé objevila v roce 1981 v místních novinách The Philadelphia Inquirer.

Black friday blog text cz

Začínáme dříve!

Black Friday už dávno není pouze výsadou amerického trhu. Několik let „útočí“ už i v naší zemi a přesně před dvěma lety se Medvídci rozhodli, že něco takového chtějí uspořádat i oni. Po obrovském úspěchu, který se opakoval i loni, vás Black Friday slevami potěšíme i tento rok! Olimu, Mile a Brunovi se však vůbec nechce čekat až do posledního listopadového čtvrtka, proto se rozhodli Black Friday trochu posunout. Na skvělé slevy až do výše 80 % se tak můžete těšit už od 25.10.2019! Nenechte si ujít bohatou nabídku nádherných hraček od těch nejlepších výrobců, kterou budou naši Medvídci každý týden během trvání Black Friday slev doplňovat o nové hračky.

V našem e-shopu najdete výjimečné dětské domky, kuchyňky s mnoha funkcemi, rychlé tříkolky, parádní skluzavky, dětské dílničky, obchůdky či domečky pro panenky. Nechybí ani měkoučké plyšové hračky, voňavé panenky, puzzle, didaktické hračky pro předškoláky a také kojenecké potřeby pro ty nejmenší. Spolehnout se můžete na prvotřídní kvalitu, důkladné zpracování a maximální bezpečnost.

Black Friday tipy od Medvídků

Nákupní centra a konkrétní obchody zvyknou před dlouho očekávaným Černým pátkem zveřejnit letáky se zlevněnými produkty a obrovskými trháky, které si zákazníci nemohou nechat ujít. My pro vás máme pár tipů na skvělé hračky, které potěší nejen vaše děti, ale díky „černé“ slevě i vaše peněženky. Vyberte si u nás v rámci Black Friday ty nejlepší hračky od renomovaných výrobců za ještě lepší ceny.

Rostoucí kuchyňka Tefal Evolutive Gourment Smoby

Kuchynka Tefal Evolutive Gourment

Předvánoční období se již tradičně spojuje s vůněmi, které se šíří z kuchyně do celého domu. Díky jedinečné kuchyňce Tefal Evolutive Gourment od Smoby se budou podobné vůně šířit i z dětského pokojíčku. Tato unikátní kuchyňka ve stylové červené barvě má nejen 43 skvělých doplňků, ale zejména jednu úžasnou vlastnost – díky podstavcům se přizpůsobí výšce vašich dětí, takže přinese pohodlnou hru dětem od 3 až do 8 let. Na děti čeká také pohodlná židle, která designem dokonale doplňuje kuchyňku a množství hravých funkcí se zvukovými efekty, které najdete pouze v kuchyňkách Smoby.

Interaktivní robot 1,2,3 Smart Smoby

Robot Smart Smoby

Kdysi patřily mezi oblíbené hračky panenky a autíčka, dnes jsou to roboti! Interaktivní robot 1,2,3 Smoby z kolekce Smart si okamžitě získá novou generaci dětí, která je odmalička obklopena technologiemi. Tento veselý interaktivní robot je vybaven pohybovým senzorem a díky několika herním módům prověří pohybové schopnosti dětí. Jeho ovládání je pro děti velmi intuitivní a dětem přinese množství zábavných chvil plných poučení. Barevný interaktivní robot děti potěší i zvukovými a světelnými efekty a okamžitě se stane oblíbeným společníkem vašich dětí.

Trenažér V8 Driver Smoby

Po vlastním autíčku touží snad každý chlapec a nyní se tento sen může stát skutečností. Dopřejte svému malému závodníkovi parádní zážitek ze hry s trenažérem V8 Driver od Smoby. Tato fantastická hračka pro malé závodníky a milovníky aut si získá srdce každého soutěživého chlapce, který chce zvítězit závody. Samozřejmostí tohoto trenažéru je elektronický volant, mechanické pedály, podsvícený displej, různé simulace a množství efektů. Jízda v trenažéru V8 Driver připomíná jízdu ve skutečném závodním autě a vašemu malému závodníkovi přinese množství vzrušujících zážitků.

Domeček pro panenku Violette Baby Nurse Smoby

Detský domček Baby Nurse

Unikátní novinka pro holčičky z dílny francouzské značky Smoby v našem Black Friday seznamu nesmí chybět! Dětský domeček pro panenku Violette z edice Baby Nurse představuje herní komplex sestávající ze tří částíkoupelny s přebalovacím pultem, kuchyňky s jídelní židlí pro panenku a postýlky s krásným kolotočem. Překrásná kombinace barev si od prvního momentu získá pozornost malých maminek, které se budou moci o svou milovanou panenku postarat na jednom místě. Rozkošné a důkladně propracované detaily dělají z tohoto pečovatelského centra jedinečnou hračku, která svým designem připomíná skutečný pokoj pro miminko.

Pár zajímavostí na závěr

  • Zákazník, který chce ve Spojených státech nakoupit během Black Friday v kamenném obchodě, si postojí v řadě přibližně 2 a půl hodiny.
  • I přes nákupní šílenství, které lidi během Black Friday zachvátí, není tento den nejvytíženějším z pohledu obchodů. Nejrušnější nákupní den (alespoň podle statistik z USA) je sobota před Štědrým dnem.
  • Od roku 2006 do roku 2015 došlo v souvislosti s Black Friday k 7 úmrtím a 98 vážnějším zraněním, které si vyžádaly lékařské ošetření.
  • 12 % lidí, kteří se rozhodnou během Black Friday navštívit obchod, je pod vlivem alkoholu.
  • Během Black Friday se ve Spojených státech nejvíce vyplatí nakupovat elektroniku a nejméně šperky. Prodejci šperků totiž v rámci Black Friday slev nabízejí většinou maximálně 4% slevu.

Milujete slevy? Nepromeškejte naši jedinečnou Black Friday nabídku se slevami až do 80 % a nakupte již nyní krásné hračky pod vánoční stromeček, a to navíc za skvělé ceny. Nabídku Black Friday hraček, která se bude každý týden doplňovat o nové produkty, naleznete zde.

Objevte Black Friday slevy