Hra se Smoby má nový rozměr: Představujeme vám kurník pro skutečné slepičky

5 min.
14. bře'23

Co bylo dříve? Slepice nebo vejce? Odpověď na tuto otázku už vědci rozlouskli, ale my víme ještě něco navíc – co bude jako první u vás doma. Představujeme vám domeček pro skutečné slepice, který je opravdovou raritou mezi dětskými hračkami. Jste připraveni na ten největší dětský zážitek nejen letošního jara?

Hry na různé profese mají v životě dětí nesmírný vliv na jejich vývoj. Už v útlém věku děti zjišťují, co je baví víc, zda rodičům raději pomáhají v kuchyni nebo v zahradě, zda mají rády raději skupinové sporty nebo ty individuální. Děti jsou fascinovány světem svých rodičů a co nejdříve by chtěly mít stejnou zodpovědnost jako maminka s tátou. A právě takovou zodpovědnost do rukou dětí vložíte díky úžasné novince z dílny Smoby, kterou je domeček pro skutečné slepičky.

Domeček pro slepice Cluck Cluck Cottage

Možná si i vy vzpomínáte na dětství a léto strávené u prarodičů na venkově nebo jste dokonce sami chovali slepičky, které každý den snášely vajíčka. Péče o tyto živé tvory s sebou přináší spoustu zodpovědnosti a nevinná dětská hra se najednou mění v povolání chovatele a hospodáře. Krmení, čištění kurníku a sklizeň vajíček je něco, co s vaší pomocí zvládnou i děti. Stačí na zahradě vyhradit prostor a postavit tam náš nejnovější přírůstek z dílny francouzského výrobce Smoby. Seznamte se s kurníkem Cluck Cluck Cottage.

Prvotřídní domeček pro slepice Cluck Cluck Cottage okouzlí nejen děti, ale i rodiče. Domeček je navržen pro skutečné slepice-nosnice, které v něm budou snášet vajíčka, ty budou děti sbírat a zároveň budou pozorovat slepičky a starat se o ně. Hra najednou nabere nový rozměr, přestane být jen hrou a děti se během těchto chvil změní na dospěláky s opravdovými povinnostmi. Z kurníku totiž nestačí pouze posbírat vajíčka – péče o slepice vyžaduje mnohem více.

Kurín pre sliepky Smoby

Není to jen o vajíčkách

Péče o slepičky lze přirovnat k péči o pejska, kočičku nebo jiné domácí zvířátko. To je na člověku závislé den co den a děti ho nemohou odložit do krabice a vytáhnout jen tehdy, když mají chuť si s ním hrát. Tak jako jiná zvířátka, i slepice jsou živé bytosti, které vyžadují každodenní péči. Děti se kromě odpovědnosti naučí respektovat zvířata, která mají také své potřeby. Zároveň díky sbírání vajíček zjistí, odkud pochází jídlo na stole a uvědomí si, že nakrmit rodinu není tak jednoduché. Péče o slepice jde ruku v ruce s hygienou, protože kurník stejně jako domácnost vyžaduje pravidelné čištění.

Každý den budou děti pozorovat denní režim slepic, budou jim otevírat dvířka, aby po noci mohly vyjít ven, budou je krmit a sledovat, co jim chutná a co ne. Největší senzací bude sbírání vajíček a poznání, že každé je jiné, a ne každý den snese vajíčko každá slepice. Děti pochopí, co znamená, když někdo řekne: „Chodí spát se slepicemi.“ Ty totiž sedí na bidýlku velmi brzy, ještě před západem slunce, z čehož si děti mohou vzít další ponaučení – každý den má svůj pevný režim, který je třeba dodržovat.

Odpovědná a bezpečná hra

Kurník pro slepice Cluck Cluck Cottage je však navržen tak, aby byla tato péče vhodná právě pro děti a aby byla bezpečná. Podomácku vyrobené kurníky z různých materiálů mohou dětem způsobit zranění, ale u kurníku Cluck Cluck Cottage od Smoby něco takového nehrozí. Domeček pro slepice se kromě nádherného vzhledu pyšní také tím, že je plně přizpůsoben pro potřeby každého malého farmáře od 3 let. Pevné plastové materiály neobsahují škodlivé ftaláty a domeček je 100% recyklovatelný. Povrch kurníku je jemný na dotek, zaoblené hrany poskytují dětem při hře bezpečnost a o tu se postarají i stabilní základy a odolná konstrukce.

Kurník pro skutečné slepičky má schůdky, 4 velká dvířka s uzamykáním a střechu s okapem, kterým voda stéká přímo do nádoby pro slepičky. Domeček má také otvor pro cirkulaci vzduchu, který děti přizpůsobí aktuálnímu ročnímu období a vytvoří tak slepicím vždy ideální podmínky. Prostorný kurník je určen pro 4–5 slepic, dětem poskytuje během péče dobrý přístup a je vyroben z vysoce kvalitního plastového materiálu.

Kurín pre sliepky Cluck Cluck Cottage

Kurník pro slepice Cluck Cluck Cottage posouvá obyčejnou dětskou hru na jiný level. Překvapte děti domečkem, který nebude určen pro ně, ale přinese jim ještě více poznání a zážitků než jakákoli jiná hračka.